APC GVSUPS30KHS uninterruptible power supply (UPS) Double-conversion (Online) 30 kVA 30000 W
Qté :
Fabricant : APC APC
Modèle : GVSUPS30KHS
   -   + liste de souhaits   - OU -   comparer   -
APC GVSUPS30KHS. UPS topology: Double-conversion (Online), Output power capacity: 30 kVA, Output power: 30000 W. Form factor: Tower, Product colour: White, Display type: LCD. Compliance certificates: RoHS, Certification: CSA C22.2 NO. 107.3, EN/IEC 62040-1, EN/IEC 62040-2, EN/IEC 62040-3, FCC Part 15 Class A, IEC.... Width: 521 mm, Depth: 847 mm, Height: 1485 mm. Package width: 640 mm, Package depth: 990 mm, Package height: 1680 mm
Highly efficient, easy-to-deploy 30kW, 400V 3-phase uninterruptible power supply (UPS) that brings best-in-class power protection to edge, small and medium data centers, as well as to critical infrastructure in commercial and industrial applications. Compact design, high-density technology and modular architecture keep total cost of ownership low and operational efficiency at the highest levels. Galaxy VS reduces your energy losses by up to 66% with the patented ECOnversion mode – reaching up to 99% efficiency levels and delivering more energy savings than even our industry-leading 97% efficiency in normal operating mode. The UPS is EcoStruxure-ready to give you peace of mind with cloud-based remote monitoring and management via your smartphone. Includes 5x8 start-up service. For battery runtime details, see the runtime charts published under the Documents tab.